Jak napompować balon foliowy powietrzem lub helem?

jak napomopować balon foliowy powietrzem lub helem

Balony foliowe staja się coraz popularniejszym dodatkiem podczas dekorowania sal z okazji różnorakich imprez. Ich zróżnicowane formy podobają się dorosłym, a przez dzieci są wręcz uwielbiane. Szczególnie wtedy, gdy samoistnie unoszą się w powietrzu. Wypierają tym samym powoli balony tradycyjne, oferowane zazwyczaj w jednym, jajowatym kształcie. Dlaczego? Z bardzo prostej przyczyny! Kształty prezentowane przez balony z metalizowanego nylonu, ogranicza jedynie wyobraźnia producentów i nasz własny wybór gotowego produktu. I tutaj powstają pytania, jak napompować balon foliowy i czy jest to trudne?

Jak napompować balon foliowy powietrzem lub helem?

Można kupić balony surowe, czyli nienapompowane, a można także z helem, jednak transport tych drugich przy dużej ilości sztuk może przerastać nasze możliwości i najczęściej kupujemy balony, które sami musimy napompować. Samo pompowanie wcale nie jest takie trudne jak się wydaje! Poniżej przedstawimy krok po kroku, jak się za to zabrać!

Pompowanie balonów powietrzem z płuc lub pompką

Gdy balonów jest jeden lub kilka i mają stanowić nieruchomą dekorację, do ich napompowania wystarczą nasze płuca. Natomiast do pomocy potrzebna nam będzie jedynie cienka słomka lub rurka.

jak nadmuchać balon powietrzem

  1. Słomkę wkładamy powoli do otworu balonu, uważając, aby go nie uszkodzić i przytrzymując po bokach.
  2. Wdmuchujemy powietrze do środka aż do przybrania przez balon foliowy kształtu, który wybraliśmy.
  3. Po zakończeniu błyskawicznie usuwamy słomkę z otworu. Najłatwiej to zrobić, cofając gwałtownie głowę albo odsuwając ręce z balonem, z przytrzymywaniem słomki zębami.
  4. Zasklepiamy otwór uszczelką lub zgrzewamy – zależnie od rodzaju zakończenia.

Co jeśli balonów jest więcej?

pompka do balonów foliowych

Gdy mamy do napompowania balonów dużo więcej, np. na wesele, lepiej będzie użyć ręcznej pompki (sprawdzi się nawet taka do piłki). W handlu dostępne są z odpowiednimi nakładkami (patrz zdjęcie). Ta forma napełniania balonów jest bardzo wygodna i jedyne czego od nas wymaga to pewnej dozy delikatności, aby nie przedziurawić powierzchni przy wsuwaniu specjalnej nakładki.

Dla firm zajmujących się zawodowo dekorowaniem, najlepsza zaś będzie pompka elektryczna z wydajnym kompresorem.

Pompowanie balonów foliowych helem

Sprawa się komplikuje, gdy nasze balony mają unosić się w powietrzu, czyli muszą być napełnione gazem od tego powietrza lżejszym. Wyborem może być jedynie hel, gdyż wodór w zetknięciu z powietrzem wybucha. Jednak skąd wziąć i jak napompować balony foliowe tym helem?

pompowanie balonów foliowych helem

Otóż i w tym wypadku nie powinno to nastręczać nikomu problemu, ponieważ w handlu dostępne są zbiorniki z helem o wystarczająco zróżnicowanych pojemnościach.

  1. Na kilka balonów wystarczy hel w sprayu do balonów. Jest to zazwyczaj jednorazowa opcja, która pozwoli nam na napompowanie do kilkunastu balonów. Wszystko zależy od ich pojemności i rozmiarów pojemnika.
  2. Jeżeli musimy napełnić większą ilość balonów, powiedzmy na przyjęcie – idealna do tego będzie jednorazowa butla z helem. Pozwoli ona, w zależności od rozmiaru, na napompowanie do okołu 50 sztuk balonów. Jest to świetna opcja ze względu na możliwość późniejszej utylizacji przez wrzucenie butli do pojemnika na metal.
  3. Dla organizatorów przyjęć polecamy butle wymienne, o większej pojemności, których obsługa gwarantuje możliwość wielokrotnego użytku. Butle tego typu są dużo większe, przez co posiadają większe ciśnienie pozwalające pompować balony szybciej i bez obaw o ciągłe wymiany pojemnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *