Zestaw do puszczania baniek mydlanych. Zrób go sam w domu!

zestaw do puszczania baniek mydlanych

Puszczanie baniek mydlanych sprawia każdemu mnóstwo radości. To taka prosta zabawa, która cieszy dzieci i dorosłych. Pewnie dlatego, że w ulotności baniek mydlanych jest coś magicznego. Jeśli chcesz sprawić swojemu dziecku i sobie radość, to możesz kupić znany wszystkim zestaw do baniek mydlanych z małym patyczkiem i gotowym płynem, który kupisz za kilka złotych w każdym sklepie z zabawkami. Ale możesz też pokusić się o nietrudną naukę zaawansowanych przepisów na dużo większe twory, dodając do tego zestaw do puszczania baniek mydlanych ogromnych rozmiarów!

Jak się zabrać za zestawy do puszczania baniek mydlanych? Od czego zacząć?

Zestaw do robienia baniek można zrobić domowym sposobem za kilka złotych. Wystarczy kilka drobiazgów – drewniane kijki, koszulki termokurczliwe i sznurek. Gotowi? No to zaczynamy!

Patyki do baniek mydlanych

Potrzebne będą dwa drewniane kijki o średnicy centymetra i długości około trzydziestu – czterdziestu centymetrów. Należy na nie naciągnąć koszulki termokurczliwe. Ważne by były one o około pięć centymetrów dłuższe od kijków. Zarówno koszulki termokurczliwe jak i kijki do baniek mydlanych można kupić w każdym markecie budowlanym.

Cena:

  • Dwa kijki – około 3 zł
  • Materiał termokurczliwy – około 2 zł

Sznurek z bawełny lub innego materiału

Kolejny element to sznurek. Jak zrobić dobry sznurek do baniek mydlanych, który pozwoli nam cieszyć się zabawą bez zamartwiania o efekt?

W wielkim skrócie. Wystarczy w pasmanterii kupić sznurek z bawełny o długości około dwóch metrów. Należy ten sznurek przeciąć na dwie części. Jedna – krótsza powinna mieć około osiemdziesięciu centymetrów, dłuższa część – sto dwadzieścia centymetrów. Oba końce sznurków należy ze sobą związać i wcisnąć je do koszulek termokurczliwych, które założyliśmy na kijki. Następnie należy obkurczyć koszulki nad dowolnym źródłem ciepła. Bardzo dobrze sprawdzi się tutaj zwykła zapalniczka, której płomieniem wystarczy pokrążyć dookoła materiału. Pozwoli mu się to skurczyć w tempie, które nie uszkodzi ani włókien, ani polimeru.

Cena:

  • Sznurek bawełniany – około 4,60 zł

W ten sposób mamy gotowe kijki!

Pozostaje tylko kupienie płynu do baniek mydlanych lub zrobienie go domowym sposobem. Płyn do dużych baniek można bardzo łatwo zrobić samemu – patrz przepis na płyn do baniek mydlanych, ale jeżeli ktoś woli zdać się na gotowe rozwiązanie, można go kupić w naszym lub dowolnym innym, internetowym sklepie.

Co kiedy mamy już wszystko? Wtedy można już tylko oddać się dziecięcej radości!

Cena:

  • Radość nasza i naszego dziecka – absolutnie bezcenna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *