Zestaw do puszczania baniek mydlanych – zrób to sam

zestaw do puszczania baniek mydlanych

Puszczanie baniek mydlanych sprawia każdemu mnóstwo radości. To taka prosta zabawa, która cieszy dzieci i dorosłych. Pewnie dlatego, że w ulotności baniek mydlanych jest coś magicznego. Jeśli chcesz sprawić swojemu dziecku i sobie radość, to możesz kupić znany wszystkim zestaw do baniek mydlanych z małym patyczkiem i gotowym płynem, który kupisz za kilka złotych w każdym sklepie z zabawkami. Ale możesz też pokusić się o robienie baniek mydlanych dużej wielkości.

Jak zrobić zestaw do puszczania baniek?

Zestaw do robienia baniek można zrobić domowym sposobem za kilka złotych. Wystarczy kilka drobiazgów – drewniane kijki, koszulki termokurczliwe i sznurek. Gotowi? No to zaczynamy!

Patyki do baniek mydlanych

Potrzebne będą dwa drewniane kijki o średnicy centymetra i długości około trzydziestu – czterdziestu centymetrów. Należy na nie naciągnąć koszulki termokurczliwe. Ważne by były one o około pięć centymetrów dłuższe od kijków. Zarówno koszulki termokurczliwe jak i kijki do baniek mydlanych można kupić w każdym markecie budowlanym.

Sznurek do baniek mydlanych

Kolejny element to sznurek. Jak zrobić sznurek do baniek mydlanych? Wystarczy w pasmanterii kupić sznurek z bawełny o długości około dwóch metrów. Należy ten sznurek przeciąć na dwie części. Jedna – krótsza powinna mieć około osiemdziesięciu centymetrów, dłuższa część – sto dwadzieścia centymetrów. Oba końce sznurków należy ze sobą związać i wcisnąć je do koszulek termokurczliwych, które założyliśmy na kijki. Następnie należy obkurczyć koszulki nad dowolnym źródłem ciepła.

W ten sposób mamy gotowe kijki. Pozostaje tylko kupienie płynu do baniek mydlanych lub zrobienie go domowym sposobem. Płyn do dużych baniek można bardzo łatwo zrobić samemu – patrz przepis na płyn do baniek mydlanych, ale jeżeli ktoś woli zdać się na gotowe rozwiązanie, można go kupić w internecie.

Co kiedy mamy już wszystko? Wtedy można już oddać się dziecięcej radości!