Jak zrobić sznurek do baniek mydlanych? Trzy wersje!

sznurek do baniek mydlanych

Bańki mydlane, nie ma chyba takiej osoby, która nie próbowała ich robić. Niesamowite w tym wszystkim jest to, że mimo różnicy pokoleń ta zabawa wciąż jest znana wśród dzieciaków. Mały sprzęt w postaci buteleczki z płynem, do której wkładamy specjalną rączkę z oczkiem i dmuchając powstają nam bańki możemy kupić praktycznie w każdym sklepie. Problem pojawia się, gdy płyn się kończy i trzeba kupić nowe opakowanie. Jednak, zamiast gnać do sklepu, zawsze możemy spróbować zrobić płyn samemu. Tak samo jest w przypadku coraz popularniejszych gigantycznych baniek mydlanych. Jakie akcesoria do baniek mydlanych będziemy potrzebować? Jak zrobić odpowiedni sznurek do puszczania baniek? O tym już za chwilę!

Na co zwrócić uwagę przy samodzielnym zrobieniu sznurka do baniek mydlanych?

Przede wszystkim na samym początku należy pamiętać, że sznurek nie może być zrobiony z byle jakiego materiału. Aby bańki mydlane ze sznurka udawały się, musi on dobrze wchłaniać wodę. Jednak to też musi się odbywać w ramach zdrowego rozsądku. Zbyt duża chłonność spowoduje, że płyn zniknie nam błyskawicznie, a co gorsza – będziemy mieli trudność z wykonaniem baniek. Dlaczego? Ponieważ strumyk płynu będzie zlewać się z końcówki supłów, przebijając naszą wielką bańkę. Sznurek o jakim mowa wykonamy z trzech różnych wariantów materiałów.

1. Bandaż apteczny, który posłuży jako sznurek do robienia baniek

Gdy już go zakupimy, to rozwijamy cały i skręcamy, by materiał nie latał, jak będzie chciał, a raczej przypominał sznurek. Bandaż tniemy na dwie części np. 80 cm i 120 cm, czyli jedną krótszą, drugą dłuższą i związujemy obie części supełkami. Następny krok to połączenie sznurka z kijami, możemy użyć do tego koszulek termokurczliwych, bądź po prostu przywiązać końce sznurka do kija.

Choć jest to najtańsza z opcji, to z pewnością nie ma dużej wytrzymałości i szybko ulegnie uszkodzeniom, co za tym idzie będziemy zmuszeni zakupić kolejny bandaż, bądź zrobić wcześniej zapas. Kolejną wadą bandaża może okazać się zbyt mała wchłanialność płynu, co oznacza, że zabawa pryśnie niczym jedna z tych baniek, które miały sprawić nam ogromną frajdę.

2. Sznurek bawełniany, który dostaniemy w pasmanterii.

Tutaj sprawa wygląda dosyć podobnie jak wyżej, jednak nic nie musimy skręcać. Wystarczy, że przetniemy sznurek na odpowiednie części i zwiążemy je ze sobą, następnie przymocujemy go do dwóch kijków. Wygląda to mniej więcej tak samo jak w opcji z bandażem. Jest to droższa z opcji przy czym dobranie nieodpowiedniej grubości sznurka będzie wiązało się z tym z problemami podczas zabawy. Dlaczego? Zbyt gruby sznurek będzie pobierał zbyt dużo wody, co wiąże się z wylewaniem się i marnowaniem płynu do baniek. Gdy sznurek będzie za cienki jego wchłanialność będzie zbyt mała nie uda nam się zrobić ani jednej bańki.

3. Sznurek stworzony pod robienie baniek mydlanych

Stworzenie sznurka do baniek samemu jest czasochłonne i nie każdy może czuć się na siłach. Wydaje się to nie być skomplikowane samo w sobie, jednak dobór odpowiednich akcesoriów, odpowiedniej jakości sznurka może przysporzyć niepotrzebnego zamieszania i zawodu na twarzy dziecka. Jednak nie ma co się poddawać!

Jak widać bez odpowiedniego rodzaju sznurka zabawa stanie się trudna, dlatego jedną z najlepszych opcji jest zakupienie go u nas w sklepie, gdzie mogą Państwo wybrać długości dla osób początkujących czy bardziej zaawansowanych w różnych kształtach i kolorach. Odpowiednie akcesoria zakupione w sklepie będą w stanie zniwelować ewentualne rozczarowanie czy też zniechęcenie, gdy bańki nie będą takie, jakich oczekiwaliśmy. Jakość sznurka zakupionego u nas będzie dużo lepsza i będzie on bardziej wytrzymały z odpowiednią wchłanialnością wody, niż choćby bandaż, czy linka zakupiona w pasmanterii.

Jak zrobić sznurek do baniek mydlanych w wersji urozmaiconej?

Wszystko zależy od tego jak zwiążemy sznurek, gdzie zrobimy supełki. Krótsze długości sznurków pozwolą nam na uzyskanie baniek mydlanych mniejszych rozmiarów co z pewnością na początku naszej przygody pozwoli nam na łatwiejsze rozpoczęcie zabawy. Gdy już nabierzemy wprawy sznurek możemy powiększać, dzięki czemu będziemy uzyskiwać coraz to większe bańki.

Jak można wiązać sznurek, aby osiągnąć inny efekt?

  • Robiąc małe pętelki na całej długości sznurka uzyskamy efekt chmury baniek mydlanych. Będą one mniejsze, ale w dużej ilości.
  • Wiążąc sznurki w standardowy sposób i łącząc je przez środek dodatkowym kawałkiem sznurka, czy tez przywiązując do górnej części sznurka dwie falbany na kształt okularów zwykłe bańki mydlane nabiorą nowych, ciekawych i się spotykanych kształtów łącząc się ze sobą.

Podsumowując

Odpowiedni sprzęt do baniek mydlanych zapewni nam zabawę bez końca, a także to, że uśmiech na twarzach najmłodszych i nie tylko będzie gościł jeszcze długo po niej. Tak naprawdę nie ma nic piękniejszego, niż radość naszych pociech. Obserwowanie baniek mydlanych, jak ich puszczanie to niesamowite przeżycie nie tylko dla dzieci, ale także dla dorosłych, bo kto z nas nie marzył o tak dużych bańkach?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *