Balony na wodę – najlepsza zabawa na upalne dni

balony na wode i wodne

Balony na wodę są świetnym pomysłem na zabawę w wakacyjne dni. Są to niewielkich rozmiarów, kolorowe baloniki, do których wlewamy wodę. Zawiązujemy je i są gotowe do użytku przez najmłodsze, a nawet starsze dzieci. Tego typu gadżety szybko stają się urozmaiceniem wielu przyjęć urodzinowych, zabaw grupowych, czy letnich kolonii.

Popularność balonów na wodę

Ciepłe wakacyjne dni stają się inspiracją dla wielu rodziców, którzy prześcigają się w pomysłach, jak uprzyjemnić ten czas swoim najmłodszym. Balony wodne to jeden z najlepszych pomysłów na zabawy na świeżym powietrzu. Zazwyczaj kupuje się je w opakowaniach po kilkadziesiąt sztuk, dlatego nie trzeba się martwić, że szybko zabraknie wodnych baloników. Choć wbrew pozorom właśnie ta mnogość czasem sprawia, że znikają one nie wiadomo kiedy!

Powstaje tutaj pytanie jak napełnić balon wodą?

Metod napełniania takich kolorowych bomb wodą jest kilka, wszystko zależy od zestawu.

  1. Baloniki na wodę zamknięte w butli zakończonej pompą napełnia się przy jej użyciu. Najpierw trzeba z butli wyjąć baloniki. Następnie do środka niej wlać wodę. By po chwili użyć pompy umieszczonej na szczycie butelki do wytworzenia odpowiedniego ciśnienia, po czym zamieścić wybrany balonik na specjalnym do tego przygotowanym szpikulcu butelki. Do tak zamieszczonego balonika należy wlać wodę pompując ją rączką butelki. Mechanizm jest bardzo przyjemny, aczkolwiek jeżeli mamy przed sobą gromadę kilkuletnich (choć zazwyczaj są oni duuużo starsi) szkrabów, to trochę czasochłonny. Napełnianie balona po balonie nie jest błyskawiczne.
  2. Są także baloniki, które kupuje się z przymocowanymi do nich rureczkami, na końcu których jest gwint przykręcany do kranu, z którego woda spływa jednocześnie do kilkudziesięciu sztuk baloników, które ulegają automatycznemu zamknięciu. Jeśli nie mamy pompki wodnej, ani odpowiednich rureczek baloniki możemy napełnić strzykawką.

Wodne balony szybko stają się atrakcją każdego dziecięcego spotkania!

Dzieci zawsze wiedzą, co z nimi zrobić. Najczęściej obrzucają siebie wzajemnie, ale można wykorzystać także kilka gotowych pomysłów, które zawsze wykorzystujemy, kiedy spotykamy się w gronie znajomych (tak, nawet jeśli nie ma dzieci, a wręcz szczególnie wtedy)

  1. Listę trzeba zacząć od jednego z naszych faworytów. Szalona bitwa na balony z wodą! Nie musimy opisywać tutaj żadnych zasad. Wystarczy albo podzielić się na drużyny albo po prostu przyjąć zasadę wszyscy na wszystkich! Jest to zabawa, która zazwyczaj angażuje największą ilość dzieci i dorosłych. Wygrywa najbardziej sucha osoba! Poprawka, nikt nie pozostanie suchy!
  2. Naszą kolejną ulubioną zabawą jest zwykłe… podrzucanie balona napełnionego wodą jak najwyżej. Jest to zdecydowany faworyt mój i mojego brata. Napełniamy zawczasu kilkanaście balonów z wodą, stajemy na przeciwko siebie i wyrzucamy balonik napełniony cieczą bezpośrednio nad drugą osobę. Zadaniem jest złapanie, uchwycenie balonika w taki sposób, aby nie pękł i nas nie oblał! Gra ta gwarantuje wyśmienitą porcję śmiechu i rywalizacji!
  3. Balony na wodę mogą posłużyć do rozegrania meczu koszykówki. Stawiamy po dwóch stronach ogrodu dwie małe miski (celowo, dla utrudnienia). Dzielimy się na dwie drużyny i zaczynamy grę. Wygrywa ta drużyna, której uda się wrzucić pod rząd 5 balonów i te nie pękną.
  4. Świetnym konceptem jest podzielenie dzieci na drużyny dwuosobowe, które trzymają w parach ręczniki z umieszczonymi na nich balonami i przerzucają je do drugiej pary. Jest to gra, która nauczy maluchy współpracy szybciej niż się tego spodziewamy.

Ile razy nie zaczynamy zabawy, tyle więcej rozrywek znajdujemy!

Na wodne baloniki można także skakać. Zabierać je do kąpieli w basenie lub wannie. Ogranicza nas jedynie nasza wyobraźnia i kreatywność.

Jednak zawsze trzeba pamiętać o dwóch elementach! Bezpieczeństwo i środowisko. Każda zabawa jest przyjemna i zapewni ogrom radości jeżeli zadbamy o bezpieczne warunki. Nikt z nas nie będzie się cieszył, jeżeli ktoś niespodziewanie trafi nas w twarz balonikiem z lodowatą wodą lub taki balonik pęknie nam na głowie spadając z bardzo dużej wysokości. Drugim elementem, o którym nie wolno zapominać to fakt, że baloniki stworzone są z tworzywa, które należy później po sobie posprzątać. Zawsze zależy nam bowiem, aby dbać o środowisko i nasz plac zabaw zostawić w jak najlepszym stanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *